CDSM Časté dotazy Výpočet velikosti fotografie podle pixelů

Výpočet velikosti fotografie podle pixelů


Abychom docílili co nejvyšší kvality výsledných fotografií v kalendářích, potřebujeme od Vás co nejkvalitnější fotografie. Při výběru fotografií pro kalendáře je potřeba dávat pozor nejenom na orientaci fotografie (na výšku, na šířku) ale i na to, zda je fotografie dostatečně veliká, repsektive kvalitní.

Rozlišení fotografie

Jak zjistíte rozlišení Vaší fotografie? Ve Windows ponechte chvíli myš na vybraném obrázku a po chvilce se zobrazí informace o fotografii. Rozměry fotografie jsou udávány v pixelech, v pořadí Šířka x Výška.

Zjištění velikosti obrázku

Výpočet velikosti výsledné fotografie

Do políček šířka a výška zadejte zjištěné hodnoty. Následně zvolte požadovanou kvalitu. Kvalitou je zde zastoupena hodnotou DPI, což značí, jaká bude hustota bodu. Více o DPI zde . Pro použití v našich šablonách se dá kvalita zhodnotit takto:

  • vysoká kvalita - 300 DPI - kvalita, při které budou Vaše fotografie plné detailů, budou ostré a bez známek kostičkování.
  • střední kvalita - 240 DPI - kvalita plně dostačující pro naše šablony a tiskárny, na kterých tiskneme. Výsledné fotografie budou všetně detailů a ostré.
  • nízká kvalita - 180 DPI - kvalita, která je stále ještě dostačující, ale již je znát tzv. kostičkování. Fotografie nebudou mít plné detaily a celkový dojem bude rozostřený.

V žádném případě nelze jednoznačně říci, že nelze vyrobit velkou fotografii z obrázku s malým rozlišením. Kvalita je silně subjektivní pocit a pro každého může znamenat něco jiného.

Vypočítejte si, jak veliké mohou být Vaše vytištěné fotografie

Kvalita
DPI
Zadejte šířku fotografie, jaku máte