CDSM Časté dotazy Otázky k fotoknihám

Otázky k fotoknihám


Připravili jsme pro Vás souhrn nejčastějších dotazů k fotoknihám a jejich nákupu prostřednictvím našeho programu CDSM designer. V neposlední řadě pak otázky týkající se nákupu a využití slevových kuponů.

Na předních deskách fotoknihy lze udělat výsek o velikosti cca 9 x 13 cm, skrz který je vidět fotografie na titulní stránce. Výseky provádíme ručně a vždy jej umístíme tak, aby byla fotografie viditelná.

Ano. Knihu si můžete udělat s více stranami. Následně se doplatí rozdíl. Každých započatých 8 stran stojí 89 Kč s DPH. Viz. ceník
U šitých fotoknih pak lze vyrobit fotoknihu, vždy s navýšením 8 stran do maximálního počtu 128 stran. Vyšší počet je pak až 304 stran. Od 129 do 303 stran knihu vyrobit nelze.
Ano. Pokud například máte fotoknihu o více stranách, než je nejčastěji inzerovaných 44 stran, můžete použít 2 kupony na fotoknihu o 88 stranách. (Toto je pouze ilustrační příklad, kupony mohou být i na jiné počty stran).
 • fotokniha na výšku A4 v imitaci kůže (+50 Kč)
 • fotokniha na šířku A4 plátno (+100 Kč)
 • fotokniha na šířku A4 kůže (+150 Kč)
 • fotokniha na šířku A4 ostatní – zlatá, stříbro, struktura (+200 Kč)
 • fotokniha na šířku A4 retro (+700 Kč)
 • fotokniha 30x30 kůže (+300 Kč)
 • fotokniha A3 na šířku plátno, kůže (+900 Kč)
 • fotoknihy s více stranami, počítá se každých započatých 8 stran knihy navíc (+89 Kč)
Standardní fotoknihy zpracujeme během 7-10 pracovních dní. Výjimku tvoří šité fotoknihy, které díky složité výrobě vyrábíme a expedujeme podle časového harmonogramu uvedeného v detailu produktu. Před odesláním Vás budeme informovat e-mailem s informací o výši dobírky a termínu předání přepravci.

Ano, je to možné, ale po telefonickém a e-mailovém potvrzení, za rychlejší zpracování bude určen rychlostní příplatek.

 • Zpracování 3-4 prac. dny: 50 % z původní celkové ceny, minimálně 300 Kč
 • Zpracování 1-2 prac. dny: 100 % z původní celkové ceny, minimálně 600 Kč

Výjimku tvoří fotoknihy s šitou vazbou označené kódem začínajícím na FKPS. Tyto fotoknihy se vyrábějí dle harmonogramu uvedeného v detailu fotoknihy. Tento harmonogram nelze měnit a výrobu fotoknihy tak nelze v žádném případě uspíšit.

Ano, je to možné, jen je potřeba provést objednávky těchto fotoknih v jeden den. Fotoknihy Vám pak zašleme za jedno poštovné.
 • V programu CDSM Designer vyrobíte fotoknihu, následně provedete objednávku. Odeslání objednávky trvá obvykle 1 až 3 hodiny, podle rychlosti připojení. Pak Vám obvykle nejdéle do 24-48 hodin přijde email s potvrzením, že objednávka byla zařazena do našeho systému na zpracování.
 • Pokud Vám email s potvrzením nedorazí, zkuste odeslat objednávku ještě jednou nebo nás kontaktujte.
Nejvhodnější je provést ke každé této variantě zvláštní objednávku. Vhodný způsob je provést kopii alba a to pak objednat.
Po vyrobení fotoknihy stačí v objednávkovém formuláři vyplnit počet kusů krok 3.
 • V případě, že se Vám po nainstalování programu na tvorbu fotoknihy CDSM Designer, ukáže chybové hlášení: AlbumMaker.exe - .NET Framework Initialization Error. Unable to find a version of the runtime to run this application.
 • Pak je potřeba provést doinstalování .NET Framework verze 2.0. Instrukční sadu je možné stáhnout přímo ze stránek Microsoftu zde(http://www.microsoft.com/downloads/cs-cz/details.aspx?familyid=5b2c0358-915b-4eb5-9b1d-10e506da9d0f)
 • Po doinstalování instrukční sady dojde ke spuštění CDSM Designeru.

Objednávku je potřeba opětovně zaslat.

 1. Otevřete již objednané album
 2. Dáte volbu soubor – objednat další kopii alba
 3. Provede se kopie objednávky a tu prosíme odeslat
 4. Kliknete na tlačítko objednat a pošlete knihu k nám, pomocí tlačítka objednat

V případě, že máte pomalý internet (především odchozí rychlost připojení) postupujte takto:

 1. Otevřete již objednané album
 2. Dáte volbu soubor – objednat další kopii alba
 3. Provede se kopie objednávky
 4. Následně proveďte opětovné objednání pomocí tlačítka objednat
 5. Zvolte, že doručíte objednávku osobně
 6. Po dokončení objednávkových kroků se Vám ukáže zip soubor, který nám prosím pošlete přes www.uschovna.cz
Jedná se o prostor, za kterým bude vše oříznuto nebo nebude tento prostor viditelný (např. u hřbetu knihy, v prostoru vazby). V čárkované čáře bude proveden řez, vše za čárou budou částečně oříznuto. Doporučujeme obrázek přes tento prostor překrýt nebo nechat obrázek, tak aby tam byl cca 5 mm volný prostor.

Ne, v žádném případě to není možné, jelikož systém pak nedokáže toto album automaticky zpracovat. Pokud chcete použít svá pozadí, vložte je jako svůj obrázek na pozadí stránky.

Pokud tak učíníte, za opravu takového alba budeme účtovat náklady na jeho opravu, pokud to bude možné. Výše těchto nákladů se obvykle pohybuje 700 až 2000 Kč za opravené album.